четврток, 23. март 2023. Вести денес: 3
home Познати

УЖАСНА ТРАГЕДИЈА ВО ДОМОТ: Двегодишната ќерка на познатиот пејач починала на бизарен начин пред очите на родителите (ФОТО)

УЖАСНА ТРАГЕДИЈА ВО ДОМОТ: Двегодишната ќерка на познатиот пејач починала на бизарен начин пред очите на родителите (ФОТО)

Американскиот кантри пејач и композитор Нед ЛеДукс ги проживува најтешките моменти, откако неговата двегодишна ќерка Хевн трагично починала. Имено, девојчето се задушило во семејниот дом во северен Канзас.

Нед и неговата сопруга Морган ја објавиле тажната вест на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

Turned the big #2 today! Happy to be home for this special day. What a character this one ?

A post shared by Ned LeDoux (@nedledoux) on

-Нед и Морган со голема тага ги информираат пријателите и обожавателите дека нивната двегодишна ќерка Хевн починала од последици од задушувањето на 20 октомври во нивниот дом. Семејството ЛеДукс ја цени вашата љубов и поддршка и моли за приватност, стои во објавата на Нед на Фејсбук.

Итната помош пристигнала веднаш по повикот, но на малата Хевн веќе ѝ немало спас. Деталите од несреќата не се познати.

Освен Хевн, сопружниците го имаат и синот Брансон, а во брак се 11 години.

loading...