вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 0
home Познати

Утрото по историскиот успех на Македонија- еве како Тамара прослави во име на нацијата која ја направи „Горда“ пред целиот свет (ФОТО)

Утрото по историскиот успех на Македонија- еве како Тамара прослави во име на нацијата која ја направи „Горда“ пред целиот свет (ФОТО)

Вчеравечер во финалето на Евровизија сите очи беа вперени кон македонската претставничка Тамара Тодевска која од стручното жири го освои второто место, додека до самиот крај беше прва на врвот од табелата.

Но, од главите од публиката Тамара го освои осмото место, што сепак е највисок пласман на некој македонски претставник досега.

По финалето, тимот и Тамара прославија со шампањ во дворот на хотелот каде е сместена нашата делегација, а видео снимките од добрата атмосфера само се нижеа на социјалните мрежи, погледнете.

Коронавирус