четврток, 22. април 2021. Вести денес: 83
home Познати

Уште на 15 години пееше со ангелски глас- погледнете како Тоше Проески ги забавувал гостите во ресторан во Прилеп (ВИДЕО)

Уште на 15 години пееше со ангелски глас- погледнете како Тоше Проески ги забавувал гостите во ресторан во Прилеп (ВИДЕО)

Денеска би требало да наполни 40 години, доколку никогаш не заминеше на пат кон Нова градишка…

Нашиот најпознат пејач и легенда Тоше Проески својот талент кон музиката никогаш не го криеше, а едно такво видео говори и за неговиот ангелски глас кој го поседувал уште на 15 годишна возраст.

На видеото се гледа како Тоше настапува во еден прилепски ресторан на само свои 15 години, погледнете:

Коронавирус