вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 82
home Познати

Уште го носи неговото презиме: Се запознале во основно, се венчале, па ја оставил – Ова е првата сопруга на Аца Лукас (ФОТО)

Уште го носи неговото презиме: Се запознале во основно, се венчале, па ја оставил – Ова е првата сопруга на Аца Лукас (ФОТО)

Аца Лукас и Светлана имаат две деца, ќерката Миљана и синот Лазар.

Синот на Аца Лукас, Лазар Вуксановиќ на венчавката на својот пријател, српскиот пејач, Стеван Анѓелковиќ, дошол во придружба на својата мајка Светлана.

Светлана никогаш не давала изјави, ниту се експонирала медиумски, а нејзиното појавување на ваков настан ги изненади сите присутни.

Аца и Светлана заедно оделе во основно училиште, а потоа и во средно, кога започнава нивната љубов. Биле меѓу првите од својата генерација кои стапиле во брак, формирале семејство и добиле две деца.

Иако  минале низ исклучително турбулентни периоди, Светлана никогаш не давала изјави за медиуми. Таа живее обичен живот, далеку од медиумите, почитувана од луѓето, а и понатаму го носи неговото презиме – Вуксановиќ.

Најнови вести

Коронавирус