четврток, 13. мај 2021. Вести денес: 87
home Познати

Уште едно бебе доаѓа: Кралското семејство ќе биде побогато за уште еден член (ФОТО)

Уште едно бебе доаѓа: Кралското семејство ќе биде побогато за уште еден член (ФОТО)

Сестрата на војвотката Кејт Мидлтон, Пипа Мидлтон ќе стане мајка во октомври оваа година.

Таа со сопругот Џејмс Метјуз го посети Париз, а нејзината дневна комбинација недвосмислено ја откри нејзината блажена состојба.

Пипа и Џејмс се венчаа во мај минатата година по петгодишна врска.

Црвениот фустан на преклоп на 33 годишната Пипа откри дека штркот наскоро ќе слета во семејството Метјуз.

Коронавирус