понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 142
home Познати

УШТЕ ЕДНА СРПСКА ЕСТРАДНА ЛИЧНОСТ СЕ ВАКЦИНИРАШЕ – најави концерт, а еве за кого се работи!(ФОТО)

УШТЕ ЕДНА СРПСКА ЕСТРАДНА ЛИЧНОСТ СЕ ВАКЦИНИРАШЕ  – најави концерт, а еве за кого се работи!(ФОТО)

– Јас исто така се вакцинирав, што им препорачувам на сите. Ништо не е страшно и се чувствувам добро, рече пејачката Зорица Брунцлик, која денес ја прими кинеската вакцина “Синофарм”.

Пејачката Зорица Брунцлик меѓу првите се изјасни за вакцинација против коронавирус, а денес тоа го исполни. Имено, фолкерката денес ја прими кинеската вакцина „Синофарм“, а за Нова.рс се пофали дека сега е заштитена и дека се чувствува добро.

– Направив сè за да се дружаме на 21 април на мојот концерт наречен„ Една година потоа , рече пејачката, која првично го закажа концертот на 21 април минатата година, но беше одложен за оваа година поради состојбата со коронавирусот.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија