четврток, 8. јуни 2023. Вести денес: 13
home Познати

Уште една несреќа пред кралската свадба: Сестрата на Меган Маркл итно однесена во болница

Уште една несреќа пред кралската свадба: Сестрата на Меган Маркл итно однесена во болница

Во семејството Меган Маркл постојано има некои несреќи. Откако таткото на идната невеста на принцот Хари имаше срцев удар, нејзината полусестра, Саманта Грант, беше хоспитализирана.

Причината – жената се нашла во сообраќајна несреќа, откако се обидела да се спаси од прогонство на папараци, вели ОК списанието.

Инцидентот се случил во Флорида на еден автопат. Ловците фотографи се обиделе д6а ја фатат Саманта за да направат подобра слика од неа и нејзиното момче кое го возело автомобилот.

Мажот се обидел да избега од репортерот, но се удрил во бетонски столб. Саманта ја удрикла главата и ја повредила ногата, а нејзиниот партнер еднаш ја однел во болница.

Во исто време, стана јасно дека операцијата на срцето на Томас Маркл, таткото на Меган Маркл, била успешна, објави ТМЗ. Операцијата предизвика 73-годишниот Маркл да не може да присуствува на свадбата на својата ќерка и принцот Хари во саботата.

Веб-страницата наведува дека лекарите вградиле три стента во крвните садови на таткото на Меган Маркл.

Се чувствувам добро, ќе треба многу време за да се опоравам, и јас ќе останам уште неколку дена во болница, а сега е забрането да се возбудувам, вели Томас Маркл

Свадбата на Меган ќе се одржи на 19-ти мај. Церемонијата обира претставници на кралското семејство, пријателите на ѕвездата и посветени обожаватели кои ќе гледаат што се случува на телевизискиот екран.

Најнови вести