петок, 29. јули 2022. Вести денес: 124
home Познати

УШТЕ ЕДЕН СИН: Македонскиот пејач станува татко по четврти пат

УШТЕ ЕДЕН СИН: Македонскиот пејач станува татко по четврти пат

Македонски фолк пејач сподели радосна вест. Ѓоко Јовиќ по четврти пат ќе стане татко, а како што открија предмалку бебто ќе биде машко.

Имено тие направија мала забава за откривање на полот со балон кој заедно со неговата сопруга Ивана го пукнаа, а од него излетаа сини конфети.

За Ѓоко и Ивана ова е четврто дете, тие ги имаат Теодора, Михаил и Јоан.

Коронавирус