четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 146
home Познати

Уште е меѓу најомилените: Актерката Бети Вајт го прослави 97. роденден играјќи покер 

Уште е меѓу најомилените: Актерката Бети Вајт го прослави 97. роденден играјќи покер 

Комичарката Бети Вајт го прославии 97. роденден со торта и играјќи покер со пријателите.

Вајт, која е најпозната по  улогата Роуз Нуланд во серијата „Златни девојки“, снима и денес филмови и реклами.

Таа е запишана во Гинисовата книга на рекорди како жена со најдолга телевизиска кариера во историјата.

Вајт на прашањето на што се должи нејзината долговечноста и виталноста одговори – „на вотка и хот дог“. (МИА)

Коронавирус