недела, 5. јули 2020. Вести денес: 0
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Познати

УРНЕБЕСНО ВИДЕО: Огњен Амиџиќ открива како се вика страчатела на јапонски

УРНЕБЕСНО ВИДЕО: Огњен Амиџиќ открива како се вика страчатела на јапонски

Познатиот српски водител, Огњен Амиџиќ вчера ја започна 12-тата сезона од својата емисија „Ами Џ Шоу“.

Негови први гости во новата сезона беа Луна Џогани, Аца Лукас и Тамара Ѓуриќ, а водителот уште еднаш потврди дека неговата емисија е место каде има добра забава.

Водителот во еден момент ги насмеа присутните во студиото откако кажа и објасни како на јапонски јазик се вика страчатела.

Парламентарни избори 2020