понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 80
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Познати

Урнебесна пародија на 90-тите: Момците од „Бекстрит бојс“ се преправија во девојките од „Спајс грлс“ (ВИДЕО)

Урнебесна пародија на 90-тите: Момците од „Бекстрит бојс“ се преправија во девојките од „Спајс грлс“ (ВИДЕО)

Генерациите што пораснаа во деведесеттите години фанатично ги слушаа двете групи кои тогаш беа меѓу најпопуларните – „Бекстрит бојс“, групата што беше составена од момци и „Спајс грлс“, која беше составена од девојки.

Во јавноста имаше шпекулации за повторно собирање на групата „Спајс грлс“, а фановите со нетрпение очекуваат повторно да ги видат заедно на сцената, но до тоа сè уште не дојде.

Момците од групата „Бекстрит бојс“ одлучија да направат едно изненадување за своите љубители на музика од деведесетитте, па се преправија во „спајсици“ и приредија спектакуларен настап.

Парламентарни избори 2020