сабота, 6. март 2021. Вести денес: 0
home Познати

Уникатен подарок од Меланија Трамп за кралицата Елизабета: Ова парче вреди 880 долари

Уникатен подарок од Меланија Трамп за кралицата Елизабета: Ова парче вреди 880 долари

Првата дама на САД, Меланија Трамп, забележала дека кралицата Елизабета (93) секогаш носи брош како омилен моден додаток, па одлучила да ја изненади со таков подарок.

Брошот на Елза Перети, кој Меланија ѝ го подари на кралицата, може да се најде на интернет-страницата на Tiffany & Co. и се продава за 880 долари.

Од канцеларијата на првата дама изјавија дека брошот доаѓа во соодветно пакување со мотиви на Белата куќа, сместен во црвена кожена кутија.

Најнови вести

Коронавирус