вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 173
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Познати

УМРЕ ТОЈ? Водителката занемела кога слушнала дека ПОРАНЕШНИОТ СОПРУГ МАРКО ЖИВИЌ ПОЧИНАЛ…

УМРЕ ТОЈ? Водителката занемела кога слушнала дека ПОРАНЕШНИОТ СОПРУГ МАРКО ЖИВИЌ ПОЧИНАЛ…

Водителката на емисијата “Практична жена“ Наташа Павловиќ дознала дека починал глумецот Марко Живиќ со кого била во брак четири години, а веста ја шокирала.

Марко Живиќ починал после борбата со корона на 49 години, а неговата бивша сопруга била скршена кога ја служнала тажната вест.

– Марко умре? Извинете во шок сум, не можам сега да зборувам – рекла и ја прекинала врската, пренесува “Ало“.

После разводот биле во контакт, каде што Живиќ во една прилика и потврдил:

– Немам забелешка на својот емотивен живот. Многу сум задоволен и мирен. Што се однесува до Наташа, неодамна и го честитав раѓањето на второто дете. Наташа и јас бевме пријатели додека бевме во врска, а тоа останавме и после разводот. Се слушаме кога се празници, Нова година, родендени. Кога ќе се сретнеме, убаво ќе поразговараме. Мислам дека тоа е нормално. Можеби некои искуства се трауматични, моите не се, раскажал Марко во една прилика.