недела, 18. август 2019. Вести денес: 58
home Познати

Уметничко име од кое се срами и самата пејачка: Вака Александра Пријовиќ настапувала во минатото пред да стане позната (ВИДЕО)

Уметничко име од кое се срами и самата пејачка: Вака Александра Пријовиќ настапувала во минатото пред да стане позната (ВИДЕО)

Александра Пријовиќ со музика започнала да се занимава многу рано, па така како млада девојка освен моминското презиме таа користела и свое уметничко име.

Станува збор за краткото име Ани со кое се претставувала пејачката каде и да гостувала.

Пријовиќ пред аудицијата „Ѕвездите на гранд“ во кое учествуваше има снимено и песна „Мајко“ и „Боли секој твој збор“, но популарноста ја стекна по појавувањето на Гранд.

Во продолжение видете како изгледал нејзиниот настап под ова уметничко име.

Најнови вести