понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 94
home Познати

Учествувал и во дизајнирањето на автомобилот – ковчегот на принцот Филип ќе биде пренесен во овој модел на возило

Учествувал и во дизајнирањето на автомобилот – ковчегот на принцот Филип ќе биде пренесен во овој модел на возило

Ковчегот со принцот Чарлс до капелата Свети Џорџ ќе биде пренесен во посебен автомобил Ленд Ровер во чие дизајнирање учествувал и самиот принц.

Иако погребот ќе биде сведен на присуство од само 30 луѓе поради пандемијата, сите традиционални елементи ќе бидат запазени и почитувани.

Погребот ќе се одржи во сабота на 17 април, а британските медиуми помпезно го најавуваат и присуството на принцот Хари прв пат по отселувањето од дворецот.

Најнови вести

Коронавирус