вторник, 2. август 2022. Вести денес: 26
Во живо

Говор на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по повод Денот на Републиката

АКТУЕЛНО

Македонија го слави Денот на Републиката-Илинден

home Познати

Убиен познат актер пред станот на својата девојка откако сакале да му ја украдат колата- светот во неверување, имаше само 30 години

Убиен познат актер пред станот на својата девојка откако сакале да му ја украдат колата-  светот во неверување, имаше само 30 години

Американскиот актер Еди Хасел (30) најпознат по улогата во филмот „Децата се во ред“ почина откако што беше застрелан во предградието на Далас во Тексас, објавуваат локалните медиуми.

Хасел како објавуваат медиумите е ранет при кражба на неговиот автомобил.

Еден од неговите соработници изјавил дека Хасел е погоден во стомакот, и дека веднаш бил пренесен во болница каде починал.

Некои од медиумите наведуваат и дека е погоден пред станот на својата девојка.

Тој инаку беше еден од главните актери во филмот кој беше номиниран и за оскар „Децата се во ред“.

Коронавирус