сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 54
home Познати

Уби*на познатата инфлуенсерка – одземен и е животот на 33 години, покрај нејзиното тело е пронајдено уште едно, но не на момчето (ФОТО)

Уби*на познатата инфлуенсерка – одземен и е животот на 33 години, покрај нејзиното тело е пронајдено уште едно, но не на момчето (ФОТО)

Инфлуенсерката Мис Мерцедес Мор е пронајдена мртва во својот дом во Тексас во неделата на 29 август, потврди полицијата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mercedes Morr (@missmercedesmorr)

Полицијата пристигнала во нејзиниот стан по дојана од соседите, а внатре биле пронајдени две тела. Освен телото на 33 годишната манекенка, до неа лежел и 34 годишниот Кевин кој полицијата веднаш го идентификува како осомничен за убиството.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mercedes Morr (@missmercedesmorr)

Причината за смртта на инфлуенсерката билон давење и претрпен потрес на мозок, пренесува светскиот медиум „Е!“.  по нејзината смрт исто така се самоубил со остар предмет и 34 годишниот Кевин.

Познаниците на инфлуенсерката велат дека не постоела врска меѓу двајцата, а речиси 2,7 милиони следбеници останаа во шок и неверување кога дознаа за нејзината смрт.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mercedes Morr (@missmercedesmorr)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mercedes Morr (@missmercedesmorr)