понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 0
home Познати

Убавина е нејзиното второ име, погледнете како изгледа 55-годишната Моника Белучи

Убавина е нејзиното второ име, погледнете како изгледа 55-годишната Моника Белучи

Моника Белучи беше почесна гостинка на доделувањето на „Magritte Awards“ во Брисел, познати и како „Белгиските Оскари“.

55-годишната актерка ја доби наградата „Magritte d’honneur“ и беше дочекана со овации.

На свеченоста, италијанската филмска дива зрачеше со сензуалност во креација од Стела Мекартни. Во својот стајлинг, Белучи додаде накит од Картие.

Коронавирус