вторник, 23. април 2019. Вести денес: 28
home Познати

Убавицата од „50 нијанси сиво“ ги остави сите без зборови кога се појави во вакво издание (ФОТО)

Убавицата од „50 нијанси сиво“ ги остави сите без зборови кога се појави во вакво издание (ФОТО)

Дакота Џонсон во прекрасен фустан на Гучи на премиерата на новиот филм, ги остави критичарите и фановите без зборови.

Според многу модни критичари, Дакота е една од најдобро облечени актерки во светот, за што може да му се заблагодари на нејзиот долгогодишен стилист Кејт Јанг.

Јанг го избрал фустанот на Гучи за оваа пригода, а се зборува за тоа дека креативниот директорот на Гучи, Алесандро Микеле го изработил сребрениот фустан само за Дакота.

Ѕвездата на “Педесет нијанси сиво” одигра улога во мистериозниот хорор „Suspender”.