среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 0
home Познати

Убавицата која работеше со Хамилтон загина во страшна несреќа (ФОТО)

Убавицата која работеше со Хамилтон загина во страшна несреќа (ФОТО)

Поранешната грид девојка на Формула 1, која соработуваше со Луис Хамилтон, загина минатата недела во страшна несреќа кога со BMW се забила во ѕид.

Кејт Вудкок (30) изгубила рамнотежа над возилото на околу 8 километри од својот дом во англискиот град Олдриџ, а според пишувањата на британските медиуми, ништо не можело да се направи за да се спаси.

Кејт пред две години работеше со Луис Хамилтон и тврдеше дека уживала во својата работа.

-Беше професионално и никој не ја премина границата ниту еднаш. Повеќе такви работи веројатно се случуваат во канцеларија. Само уште една девојка и јас бевме од Британија, рекла еднаш за The Sun.

Најнови вести

Локални избори 2021