среда, 8. декември 2021. Вести денес: 116
home Познати

Убавицата и “ѕверот“: Тарантино се ожени со две децении помлада пејачка (ФОТО)

Убавицата и “ѕверот“: Тарантино се ожени со две децении помлада пејачка (ФОТО)

Славниот режисер Квентин Тарантно (55) и израелската пејачка Данијела Пик (35) се венчаа во Лос Анџелес. Интимната церемонија била организирана за најблиските пријатели и семејствата.

По размената на заветите, новопечениот брачен пар го одигра и првиот танц пред гостите. Младоженецот беше во класичен костум и бела кошула, а невестата блесна во венчаница.

Судејќи по фотографиите од свадбата, младите била највеселите користејќи го секој момент за да разменат нежности, а како што пренесуваат медиумите, забавата траела до доцна во ноќта.

Пред Данијела, Тарантино беше во долга врска со колешката Софија Копола, со која денес остана во пријателски однос.

Коронавирус