сабота, 10. април 2021. Вести денес: 69
home Познати

Убавицата ги шокираше фановите: Со една фотографија откри дека не е сè идеално во нејзиниот живот

Убавицата ги шокираше фановите: Со една фотографија откри дека не е сè идеално во нејзиниот живот

24-годишната Бела Хадид со една фотографија на Инстаграм откри дека не е сè идеално во нејзиниот живот, бидејќи се бори против автоимуна болест.

На фотографијата што ја објави, светски познатата манекенка добива инфузија додека е на фризер. Инаку, во 2012 година на Бела Хадид, но и на нејзиниот три години помлад брат Енвар Хадид и нивната мајка Јоланда Хадид им е дијагностицирана Лајмска болест.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bella 🦋 (@bellahadid)

Коронавирус