среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 134
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Познати

Убавата водителка ги шокираше сите: Имам тумор на мозокот

Убавата водителка ги шокираше сите: Имам тумор на мозокот

Ирене Жанкера е добро позната на љубителите на спортот во Шпанија. Оваа 33 – годишна спортска новинарка и водителка работеше на многу проекти, порано соработуваше и во популарната емисија „Punto Pelota“, соработуваше со спортскиот дневник Mundo Deportivo, помеѓу останатото работи и на емисијата Gol.

Сега откри нешто пренесоа бројни шпански медиуми.

„Имам тумур на мозокот и до крајот на животот ќе мора да бидам по лекарски надзор. Туморот е бенигден и не расте. Секоја година морам да одам на магнетна резонанца“ – рече Ирене.

Таа додава дека е клаустрофобична поради што и е тешко да оди на магнетна резонанца. Го почувствувала тоа и додека учествувала во шпанскиот ВИП Big Brother и била затворена во куќа.

„Три или четири пати земав антидепресиви. Дојде и психијатар кој ми рече да го пијам доколку имам чувство дека се давам“ – рече новинарката и додаде дека и било тешко, бидејќи била затворена во куќата и не можела да ги гледа спортските случувања.

Вели и дека на 10 години имала операција по која била „врзана“ за кревет цели три месеци.

„Оздравувавањето траеше две години и дури потоа можев нормално да одам“ – рече Ирене која е голем обожавател на Реал Мадрид.

Извор: Женски магазин

Најнови вести

Коронавирус