среда, 21. октомври 2020. Вести денес: 162
home Познати

Убавата српска водителка доживеа срцев удар

Убавата српска водителка доживеа срцев удар

Водителката на ријалити шоуто „Парови“, Слаѓана Петрушиќ, веќе некое време не се појавува на телевизија, а причина е тоа што имала срцев удар.

– Причината поради која ме нема овие денови на „Хепи ТВ е тивкиот инфаркт кој го преживеав на нозе… дојде и виде дека немам срце, па си замина. Во животот не сум се напила капка алкохол, не пушам, не се дрогирам, не јадам мрсно, практикувам спорт… Чичко доктор вели дека морам на некои испитувања, вели водителката.

Коронавирус