вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Познати

Убавата пејачка долго време криеше дека е бремена: Сега го откри и избраното име, прекрасно е и ретко

Убавата пејачка долго време криеше дека е бремена: Сега го откри и избраното име, прекрасно е и ретко

Пејачката Невена Божовиќ долго време криеше дека таа и нејзиниот сопруг, пилотот Никола Ивановиќ, ќе станат родители за прв пат.

Имено, пејачката е во 7-ми месец од бременоста, а сега го откри и полот на бебето. Невена и Никола за своето дете избрале прекрасно име, кое е толку ретко, што многумина се зачудија кога го слушнаа.

Невена во српските медиуми зборуваше за бременоста и истакна дека носи девојче,  за што е пресреќна.

Заедно, тие избраа име за наследничката – Анка, што потекнува од хебрејскиот јазик и значи „милост“.

Најнови вести

Коронавирус