сабота, 22. јануари 2022. Вести денес: 2
home Познати

Убавата партнерка на Бред Пит доби круна на глава: Таа е новата Мис Италија

Убавата партнерка на Бред Пит доби круна на глава: Таа е новата Мис Италија

26-годишната Карлота Магјорана е новата Мис Италија. Таа ја освои оваа трка од 32 натпреварувачи, и беше емитувана директно на италијанската телевизија La Sette.

Карлота беше кандидат во областа Марке. Таа е висока 1,74 метри и има кафеава долга коса. Убавицата живее во Рим. Дипломирала на Националната академија за танцова уметност и имала мала улога во неколку филмови, меѓу кои и Дрвото на животот со Бред Пит.

Третото место е за 18-годишната бринета од Тарквина Киара Борди. Таа е висока 1,75 метри и е првиот натпреварувач кој има протеза на нозете.

Девојчето го загуби долниот дел од левата нога во ужасен пад на мотоцикл пред пет години. Наместо да се предаде и очај, таа одлучи да се бори и да им докаже на луѓето дека може да победи дури и во натпревари за убавина.

 

Коронавирус