сабота, 6. март 2021. Вести денес: 107
home Познати

Убавата Меланија повторно во комбинација за која зборува цел свет: Во жолт комбинезон стана магнет за погледите (ФОТО)

Убавата Меланија повторно во комбинација за која зборува цел свет: Во жолт комбинезон стана магнет за погледите (ФОТО)

Меланија Трамп му се придружи на Доналд на политички настан во Орландо. Првата дама на САД беше магнет за погледи со жолтиот стајлинг.

49-годишниот поранешен модел носеше комбинезон од Ралф Лорен кој чини 2.790 долари и жолти салонки.

„Чест ми е што ѝ служев како прва дама на оваа неверојатна земја во изминативе две години. Возбудена сум што ќе го продолжам тоа уште шест години“ – рече Меланија во контекст на тоа што Доналд ќе се бори за уште еден претседателски мандат.

На настанот беше објавен и слоганот за неговата кампања за изборите во 2020 година – „Keep America Great“.

<img loading="lazy" class="alignnone size-full wp-image-213282" style="font-size: 16px;" src="https://kurir.mk/wp-content/uploads/2019/06/tramp-zolto9.jpg" alt="" width="1200" height="1616" srcset="https://kurir.mk/wp-content/uploads/2019/06/tramp-zolto9.jpg 1200w, https://kurir.mk/wp-content/uploads/2019/06/tramp-zolto9-360x485.jpg 360w, https://kurir.mk/wp-content/uploads/2019/06/tramp-zolto9-768x1034.jpg 768w, https://kurir.mk/wp-content/uploads/2019/06/tramp-zolto9-520x700.jpg 520w, https://kurir.mk/wp-content/uploads/2019/06/tramp-zolto9-960x1293.jpg 960w" sizes="(max-width: 1200px) 100vw, 1200px" />

Најнови вести

Коронавирус