вторник, 6. јуни 2023. Вести денес: 152
home Познати

Убавата актерка стана мета на критичарите: Мирка, ја следиш ли ти временската прогноза? (ФОТО)

Според нив, Мирка малку ги измешала годишните времиња. Горе облечена како за февруари, а долу како да е август.
Убавата актерка стана мета на критичарите: Мирка, ја следиш ли ти временската прогноза? (ФОТО)

Јасно ни е дека модата не следи временска прогноза, а некои велат дека за убавина издржуваат се, па дури и студ.

Убавата актерка Мирка Васиљевиќ  изгледа одлично. Таа е мајка на три деца, а слободно може да се гордее со својата фигура. Кога таа се појави во емисијата на Огнен сите беа едногласни дека е прекрасна, но модните критичари “распалија“ по нејзиниот стајлинг.

Според нив, Мирка малку ги измешала годишните времиња. Горе облечена како за февруари, а долу како да е август.

Критичарите велат дека нејзиното издание е “проблематично на повеќе нивоа“.

Во Белград температурите се далеку под нулата, па воопшто не доликува да се излезе во летни сандали и здолниште кое доликува да се носи на плажа бидејќи повеќе наликува на марама, коментираат медиумите.

За нив е спорна и комбинацијата. Горе има облечено црна плетена ролка со кожна јакна која ја носи закопчана. Доле сосема спротивно.

Мирка, ја пратиш ли временската прогноза?- коментираат и нејзините фанови.