понеделник, 8. март 2021. Вести денес: 179
home Познати

Уапсена жената на познат српски пејач, полицијата и ставила лисици додека купувала кокаин

Уапсена жената на познат српски пејач, полицијата и ставила лисици додека купувала кокаин

Сопругата на пејачот Марко Булат, Марија била уапсена синоќа додека купувала дрога во Белград.

Српските медиуми пишуваат дека синоќа двајца мажи и една жена се уапсени при примопредавање на дрогата, а утврдено е дека се работи за Марија Булат.

Запленети се кокаин, две ваги за мерење, околу 2000 евра и 3 луксузни автомобили.

Марија Булат, која претходно работела како административец во српското Министерство за внатрешни работи, и претходно е апсена поради наркотици.

Најнови вести

Коронавирус