понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 59
home Познати

Уапсена пејачката на „Гранд“: Кога ќе дознаете како возела автомобил се ќе ви стане јасно, а поради дрското однесување доби и казна

Уапсена пејачката на „Гранд“: Кога ќе дознаете како возела автомобил се ќе ви стане јасно, а поради дрското однесување доби и казна

Пејачката на „Ѕвездите на гранд“ Александра Младеновиќ е приведена откако полицијата го запрела нејзиниот автомобил возејќи со брзина над дозволената.

Имено полицијата го запрела нејзиниот автомобил после полноќ, а пејачката возела со пробна возачка дозвола што било еден од неколкуте прекршоци предвидени со закон.

 

View this post on Instagram

 

?❤

A post shared by Aleksandra Mladenovic (@aleksandra_mladenovic_) on

Српските медиуми пренесуваат дека целата ситуација би можело да заврши добро доколку пејачката не започнала да се кара со полицијата, по што била приведена.

-Припадниците на полицијата ја стопирале пејачката еден час по полноќ, за нејзина среќа што немала алкохол во крвта, бидејќи би следувало полициско трезнење до рано изутрина. Но бидејќи била дрска сепак била приведена во станица. Таа мислела дека ќе се извлече на убавите очи и на тоа што е позната, но не и запалило, па добила два казнени бода, плус месец дена забрана за управување на моторно возило и парична казна од 15 илјади динари, вели извор за српските медиуми.

 

View this post on Instagram

 

Večeras @splavcristal Novi Sad ❤ Vidimo se uskoro!!!! ???

A post shared by Aleksandra Mladenovic (@aleksandra_mladenovic_) on

Веста ја потврди и самата пејачка која вели дека веста е точна, но сакала да се извлече.

-Сега ги почитувам прописите и не планирам да возам по 23 часот додека не ми истече пробната дозвола, вели Младеновиќ.

 

View this post on Instagram

 

Vidimo se večeras @paradisons ❤❤❤

A post shared by Aleksandra Mladenovic (@aleksandra_mladenovic_) on

Најнови вести

Коронавирус