вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 144
home Познати

Уапсена косовската пејачка- кога полицијата и ја претресла торбата на граница имала што да види, по ова таа ќе се збогува со кариерата (ФОТО)

Уапсена косовската пејачка- кога полицијата и ја претресла торбата на граница имала што да види, по ова таа ќе се збогува со кариерата (ФОТО)

Пејачката Фјола Морина, Албанка од Косово е приведена од албанската полиција на граничниот премин Морина под сомнение дека имала намера да прошверцува огнено оружје преку границата.

 

View this post on Instagram

 

💦💦💦

A post shared by Fjolla Morina (@fjolla.morina) on

Во чантата на пејачката е пронајден пиштол со 23 куршуми, а при претрес на нејзиното возило и пиштол што личи на запалка, соопштила албанската гранична полиција.

 

View this post on Instagram

 

It’s in the eyes, always the eyes. @sellmakasumoviq💄 @kacilleshi✨ @artonhumolli_photography 📸

A post shared by Fjolla Morina (@fjolla.morina) on

„При извршената контрола на втората линија, во чантата на Ф.М. (34) жителка на Приштина, Косово, граничната полиција пронајде и заплени како доказен материјал огнено оружје тип „зораки“ со 23 куршуми. Додека во багажникот на возилото е пронајдена и запалка на изглед како пиштол“, стои во билтенот на полицијата.

 

View this post on Instagram

 

Nothing but an attitude of a business woman 👸

A post shared by Fjolla Morina (@fjolla.morina) on

Приведени се и сопатниците на пејачката Ф.М. (29) исто така од Косово и Метохија, и Ф.С. (29) од Белгија, јавија албанските медиуми.

 

View this post on Instagram

 

𝙄 𝙛𝙚𝙚𝙡 𝙘𝙤𝙢𝙛𝙤𝙧𝙩𝙖𝙗𝙡𝙚 𝙞𝙣 𝙗𝙡𝙖𝙘𝙠.

A post shared by Fjolla Morina (@fjolla.morina) on

Коронавирус