петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 142
home Познати

Уапсена ѕвездата на реално шоу: Запознала маж преку интернет, па го киднапирала (ФОТО)

Уапсена ѕвездата на реално шоу: Запознала маж преку интернет, па го киднапирала (ФОТО)

49-годишната Сузи Тејлор, австралиската ѕвезда на реални шоуа е обвинета дека заробила 33-годишен маж, кој го запознала преку Тиндер и барала од него пари за да го пушти.

Имено, парот после запознавање преку апликацијата договорил состанок.

Сузи го повикала кај неа дома, а тој дошол, па му барала пари. Тој ја одбил, а во собата влегол друг маж кој го нападнал и затворил против негова волја. Тејлор му се придружила во нападот, а од несреќниот човек барале преку интернет да префрли пари на нивна сметка. Потоа му ги земала парите и картицата, па подигнале паро од банка.

Тејлор и 22-годишниот напаѓач се обвинети за изнуда, присилно одземање на слободата, физички напад и поседување дрога. Приведени се на суд во Бризбејн и одбиено им е барањето за кауција.

Инаку, Тејлор пред неколку години учествуваше во популарното австралиско шоу „The Block” во кое парови ги реновираат своите домови, а потоа ги продаваат на аукција. На крајот на сеозната заработила 350 илјади австралиски долари.

 

View this post on Instagram

 

Best day with my best man on the best beach?☀️❤️?#seahavennoosa #beach #love

A post shared by Suzi Taylor (@suzitaylorofficial) on

Коронавирус