четврток, 13. август 2020. Вести денес: 157
home Познати

Уапсен синот на легендарниот пејач Оливер Мандиќ

Уапсен синот на легендарниот пејач Оливер Мандиќ

Даријан Мандиќ бил задржан во притвор во полициска станица траење од 48 часа за поради насилничко однесување кон својот женски родител.

Синот на Оливер Мандиќ, Даријан (39), бил уапсен вчеравечер во стан во белградската населба Вожовац, бидејќи ја претепал својата мајка Мирјана (64).

Полицијата дошла на местото на настанот веднаш по пријавувањето, а според информациите, тој ги нападнал и полицајците, спречувајќи ги службените лица да си ја вршат својата работа, по што бил од нив совладан и уапсен.

Задржан е во притвор во траење од 48 часа, а забранет му е и секаков пристап и комуникација со неговата мајка.

Коронавирус