сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 0
home Познати

Уапсен режисерот и сценарист Пол Хагис, обвинет е за силување

Уапсен режисерот и сценарист Пол Хагис, обвинет е за силување

Канадскиот режисер и сценарист Пол Хагис (69) е уапсен во италијанскиот град Остуни.

Британска го обвинила за силување и нанесување на тешки телесни повреди. Во полиција рекла дека Хагис два дена јадржел во хотел и сексуално ја злоставувал, пред да ја однесе на аеродром и таму да ја остави.

Истрагата е во тек, а на оскаровецот му е забрането да ја напушти Италија додека случајот целосно ќе биде истражен.

Коронавирус