недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 33
home Познати

Туцаковиќ итно оперирана: Цела година се сомневала дека има рак, а доцна отишла на лекар

На Марина дијагностициран и е рак на левата дојка, а за сериозноста на нејзината состојба зборува и брзината кога е изведена операцијата, поточно веднаш по откривањето на болеста.
Туцаковиќ итно оперирана: Цела година се сомневала дека има рак, а доцна отишла на лекар

Марина Туцаковиќ (64), најпозната како текстописец на песните на Цеца, но и бројни други изведувачи во регионот, заболе од рак на дојката, а оперирана е на Институтот за онкологија и радиологија во Белград.

На Марина дијагностициран и е рак на левата дојка, а за сериозноста на нејзината состојба зборува и брзината кога е изведена операцијата, поточно веднаш по откривањето на болеста.

Неименуван извор вели дека таа една година се сомневала дека има рак, но не отишла на лекар.

Во меѓувреме и доста ослабела.

Најнови вести

Коронавирус