понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 164
home Познати

Трудничкото стомаче се повеќе расте- Ана Ивановиќ не издржа и се пофали како изгледа во бременоста во тесна спортска маичка (ФОТО)

Трудничкото стомаче се повеќе расте- Ана Ивановиќ не издржа и се пофали како изгледа во бременоста во тесна спортска маичка (ФОТО)

Поранешната српска тенисерка Ана Ивановиќ и германскиот фудбалер Бастијан Швајнштајгер пред два месеци објавија дека по втор пат ќе станат родители.

Тенисерката по оваа вест се појави на свадбата на својот брат, но тогаш се уште немаше видливи промени во пределот на стомакот.

Сепак, по два месеци тенисерката реши да ги изненади фановите и да се фотографира со трудничкото стомаче кое полека се повеќе расте.

 

View this post on Instagram

 

Always in action ???❤

A post shared by Ana Ivanovic (@anaivanovic) on

Парот во 2016 година се венчаше, а лани во март станаа родители на синот Лука.

Коронавирус