петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 94
home Познати

Трпи неверојатни болки: Дарко Лазиќ ќе мора на уште една операција

Трпи неверојатни болки: Дарко Лазиќ ќе мора на уште една операција

Дарко Лазиќ на неколку часа го напуштил рехабилитациониот центар во Младеновац, како би ги завршил дополнителните прегледи во болница во Бањица, а како што се дознава, состојбата на неговото десно стапало се влошила, поради што трпи неверојатни болки.

-Дарко по доаѓањето во Центарот успешно закрепнува од повредите, а десното стапало, кое било во лоша состојба решиле да го лекуваат со физикална терапија, струја, магнети и радио бранови. Сепак, терапијата не ги дала саканите резултати и тој почнал да се жали на неиздржливи болки. Со оглед на тоа дека стапалото не сраснало како што треба, лекарите треба да решат дали ќе го оперираат, вели извор близок на пејачот.

Сепак, Дарко е весел и не е паднат со духот. Трпи болки, но верува дека се ќе биде во ред и дека нема причина да се грижи.

Од друга страна, неговите се плашат дека доколку не иде се по план, Дарко засекогаш ќе мора да користи штаки или количка.

Најнови вести