четврток, 28. септември 2023. Вести денес: 91
home Познати

Трогателни зборови по смртта на Мерима: Нејзината ќерка си ја отвори душата (ФОТО)

Трогателни зборови по смртта на Мерима: Нејзината ќерка си ја отвори душата (ФОТО)

Познатата пејачка Мерима Његомир, која почина овој месец по кратко и тешко боледување, зад себе остави четири деца и четири внуци, кои не можат да се помират со големата загуба.

Неутешна е ќерката на Мерима, Љубица, која едвај го поднесе фактот дека нејзината мајка ја загуби битката со ракот.

Таа сега ги покажа сите емоции на Инстаграм, каде што објави нивна стара, заедничка фотографија и трогателни зборови.

„Те сонувам секоја вечер и секогаш си покрај мене. Знам дека сега ме чуваш уште повеќе. Те сака твојот Бубица“- напиша Љубица.

Најнови вести