недела, 5. јули 2020. Вести денес: 102
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Познати

Трикот на Клои Кардашијан за постигнување совршен задник! (ФОТО)

Трикот на Клои Кардашијан за постигнување совршен задник! (ФОТО)

Клои изминатите неколку години ја нарекуваат најатрактивната Кардашијан сестра, а интересно е тоа што ријалити ѕвездата ја доби титулата откако ја роди ќерката Тру.

Ријалити ѕвездата се посвети на тренинзите набргу после породувањето и успеа да ја доведе својата линија до совршенство, а нејзиниот изглед посебно привлекува внимание, бидејќи како млада девојка често се бореше со килограмите. Најчесто се збори за задникот на Клои, а американското списание „Elle“ пред неколку години го откри интересниот трик на Клои кој го применува за да стигне до совршениот задник.

Нејзиниот личен тренер Гунар Питерсон открил дека „фит како Клои“ може да се стане на многу едноставен начин. Како што објаснил тој, доволно е да се спуштате на нестабилна површина како пешкир, јастук, душек или слично додека правите чичњеви. Било како освен на рамен под!

„Јадрото ќе ви се запали, а на нозете ќе работат различни мускули за да воспоставите рамнотежа, што ја прави вежбата поефикасна“, вели Гунар.

Парламентарни избори 2020