недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 0
home Познати

Три врвни вокали ќе ви го стоплат срцето: Калиопи, Северина и Кеба ја запеаја македонската народна песна (ВИДЕО)

Три врвни вокали ќе ви го стоплат срцето: Калиопи, Северина и Кеба ја запеаја македонската народна песна (ВИДЕО)

Северина и нејзиниот свекор Кеба, ја поздравија Македонија и сите обожаватели на Калиопи со македонскиот безвременски хит „Битола мој роден крај“.

„Вака беше синоќа на Инстаграм. Двајца прекрасни луѓе, две благородни суштества, ни ги разубавија минутите што ги поминуваме заедно во живо на инстаграм…Од тоа нивно изненадување зедовме повеќе светлина и позитива за овие денови во изолација … Ви благодарам мои прекрасни Северина и Кеба…“, напиша Калиопи на фејсбук.

Уживајте!

Локални избори 2021