вторник, 3. октомври 2023. Вести денес: 127
home Познати

Три милиони долари станаа пепел: Страшниот пожар ја проголта вилата на Кејтли Џенер, а од овој детаљ ќе занемете (ВИДЕО)

Три милиони долари станаа пепел: Страшниот пожар ја проголта вилата на Кејтли Џенер, а од овој детаљ ќе занемете (ВИДЕО)

Кејтли Џенер остана без својата вила во Малибу, откако страшниот пожар кој ја зафати Калифорнија ја проголта нејзината вила.

Поради пожарот се иселија и евакуираа 200 илјади луѓе, а таткото на Ким Кардашијан кој со промената на полот веќе е жена успеал да се евакуира од вилата со својата девојка и кучињата.

Кејтли вилата ја поседува од 2015 година, а пожарот не е првата природна катастрофа која ја имала вилата.

Имено во 2016-та година од силен ветар се срушил дел од кровот со големина колку четири спални соби, пишуваат светските медиуми.

Вилата има 3.500 квадратни метри, а Кејтли во 2015-та година ја купила за 3 милиони 575 долари.

По пожарот таа се огласи на Инстаграм преку видео порака до фановите.

-Ние сме на сигурно, во сигурна куќа. Не знам дали куќата успеа да се извлече или не… Се е во воздух, вели Кејтли.

 

View this post on Instagram

 

We’re out of the fire zone and are safe. Thinking about all those that are affected and hope you all are safe too.

A post shared by Caitlyn Jenner (@caitlynjenner) on

Инаку вилата ја напушти и Ким Кардашијан како и нејзините сестри Клои и Кортни, медиумите пишуваат и во детали дека вилата на Ким и Кајне чини вртоглави 20 милиони долари.

Најнови вести