четврток, 1. јуни 2023. Вести денес: 53
Во живо

Мицкоски во општина Конче во рамките на активноста „Ова е Македонија за сите“

home Познати

Три месеци откако холивудската актерка се удави спасувајќи го синот, нејзиниот сопруг е во врска со сестра и!

Три месеци откако холивудската актерка се удави спасувајќи го синот, нејзиниот сопруг е во врска со сестра и!

Актерката Наја Ривера (33) почина во јули годинава, кога падна од чамецот со својот син – успеа да го спаси синот, но не и себе – се удави.

Беше започната потрага по Ривер – таа беше наведена како исчезната, а детето, кое беше пронајдено само во чамецот, им рече на спасувачите дека „мама отишла да плива и не се вратила“.

Фото: Инстаграм

Тажната вест дека се удавила пристигнала по неколкудневно пребарување.

Ѕвездата од серијата „Glee“ зад себе остави син, сопруг со кој се разведе непосредно пред трагедијата нејзините родители и сестра. Сега доаѓа веста дека сопругот и сестрата се заедно!
Актерот Рајан Дорси (37) по трагедијата се зближи со сестрата на Наја, моделот Ники (25), а парот наводно веќе започнал да живее заедно.

Фото:ASTEROMEGA

 

Наводно, двојката ќе го одгледа заедно синот на Ривер, кој има пет години.

Најнови вести