понеделник, 1. август 2022. Вести денес: 124
home Познати

Три генерации копии: Мајката и сестрата на Каролина се вистински убавици- еве од каде пејачката ја наследила убавината (ФОТО)

Три генерации копии: Мајката и сестрата на Каролина се вистински убавици- еве од каде пејачката ја наследила убавината (ФОТО)

Ситуацијата во која се наоѓаме не нѝ дозволува летниот одмор да го поминеме онака како што сме си замислиле, но тоа и не е толку страшно со оглед дека и во нашата земја има убави места за ‘полнење батерии’.

Летните одмори за некои веќе ‘на големо’ почнаа, а, се разбира, јавните личности се тука за да го привлечат вниманието со некое подзаборавено место.

Една од нив е Каролина Гочева, која годинава одлучила да наполни батерии токму покрај Охридското езеро.

Гочева на социјалните мрежи сподели фотографија од познатиот манастир Св. Наум – место кое можеби малку го подзабораваме во летниот период, кога инаку границите се отворени.

Не знаеме колку денови ќе одмора таму, но очекуваме Каролина да ги израдува своите следбеници со фотографии од прекрасниот Охрид.

Инаку Каролина неодамна додека бевме во карантин се потсети на убавите спомени од одморот минатото лето каде позира заедно со нејзината мајка, сестра и внуки, а по ова многумина потврдија дека тие се речици исти, погледнете.

Коронавирус