четврток, 6. август 2020. Вести денес: 188
home Познати

Трета невеста во истата венчаница: По Цеца пред Богдана и оваа жена го има носено истиот невестински фустан кој е стар 24 години (ФОТО)

Трета невеста во истата венчаница: По Цеца пред Богдана и оваа жена го има носено истиот невестински фустан кој е стар 24 години (ФОТО)

Како бомба одекна веста дека Богдана ќе го носи истиот венчален фустан за време на црковната венчавка кој го носела пејачката Цеце која од денеска и официјално е нејзина свекрва.

Истиот овој фустан пред 24 години го носела Светлана Цеца Ражнатовиќ на својата венчавка со Жељко Ражнатовиќ Аркан, а истото го направила пред Богдана и уште една личност.

 

View this post on Instagram

 

Bogdana se odlučila da nosi Cecinu venčanicu❤ Prelepa je!💖 @cecaraznatovic #cecaraznatovic #ceca #bogdanaraznatovic

A post shared by FAN PAGE|CECA FP (@cecaraznatovic_daily) on

Станува збор за сестрата на Цеца Лидија Очоколиќ која пред 15 години исто така го носела истиот фустан на пејачката.

Коронавирус