понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 149
home Познати

Требаше таа да блесне во бело: Се ожени поранешниот на Анастасија, неговата сестра која е поранешна на Вељко испровоцира до бескрај

Требаше таа да блесне во бело: Се ожени поранешниот на Анастасија, неговата сестра која е поранешна на Вељко испровоцира до бескрај

Поранешното момче на Анастасија Ражнатовиќ, Костадин Терзиќ денеска се жени.

Имено тој ќе се заколне на вечна љубов на неговата избраничка Валентина Лопичиќ, а прославата ќе се одржи во еден луксузен хотел во Белград.

Меѓу првите гости пристигнаа неговата мајка и сестра Маша Терзиќ која исто така е поранешна девојка на Вељко Ражнатовиќ.

Двете блескаа во елегантни фустани, но посебно внимание привлече Маша која ги истакна градите во долгиот фустан со длабоко теколте.

Парот инаку наскоро ќе го дочека и своето второ дете кое исто така е момче.

Во јавноста децата Терзиќ се прославија со врските со децата на пејачката Светлана Ражнатовиќ Цеца.

ФОТО: НИКОЛА ТОМИЌ/ТЕЛЕГРАФ.РС

Локални избори 2021