понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 64
home Познати

Требаше да потпише за Челзи, но стана п*рно актер – оваа професија му ја препорачувам на секој кој не успеал во фудбалот, имам милиони! (ФОТО)

Требаше да потпише за Челзи, но стана п*рно актер – оваа професија му ја препорачувам на секој кој не успеал во фудбалот, имам милиони! (ФОТО)

Дени Маунтаин за пошироката спортска јавност не е познат лик, но лесно можеше да биде. На 16 годишна возраст играше за младинскиот погон на Саутемптон и беше еден од најталентираните млади играчи во неговата генерација во Англија.

Беше пред потпис со тимот на Челзи, со што неговата кариера ќе отидеше во сосема друг правец, но наместо тоа, тој сурово се повредува и никогаш тотално не се опорави.

Маунтаин наскоро престанува активно да се бави со фудбал, и на 19 годишна возраст се решава да влезе во порно индустријата.

„Имав девојка во тоа време, која што беше фото модел, а нејзиниот менаџер беше своевиден скаут и за порноиндустриските компании. Ми предложи да заминам на аудиција, и се решив да го сторам тоа. Не само што потоа успеав, туку снимив преку 600 филмови ширум светот. Јадам во најдобрите ресторани, имам прекрасна куќа и имам милион долари на сметка. Не се каам за својот избор, иако мојот живот можеше да биде сосема поинаков. Ова е кариера која би му ја препорачал и на својот син, и на сите оние кои не успеале во фудбалот“ – изјави Маунтаин.