среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Познати

Трагедија во домот на српската пејачката која се породи пред неколку месеци (ФОТО)

Трагедија во домот на српската пејачката која се породи пред неколку месеци (ФОТО)

Трагедија се случила во домот на познатата српска пејачка Мија Борисављевиќ откако медиумите во соседството објавија дека починал нејзиниот татко.

Веста за смртта ги потресла најблиските како и сите оние што го познаваа Рајко Борисавqевиќ.

-Се се случи брзо, се поздравивме пред две недели кога бев дома, тогаш му ја дадов Ема во раце и заминав за Белград. Му реков дека таа го сака најмногу од сите внуци, вели пејачката за српските медиуми.

Коронавирус