среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 102
home Познати

Трагедија во домот на раперот: По разводот со Ана Николиќ, смртен случај на овој член од семејството го трогна Раста (ФОТО)

Трагедија во домот на раперот: По разводот со Ана Николиќ, смртен случај на овој член од семејството го трогна Раста (ФОТО)

Популарниот пејач и рапер Стефан Ѓуриќ Раста на својот Инстаграм профил сподели фотографија која многумина ги растажи и ги остави без текст.

Станува збор за трагедија која се случила во неговото семејство, а тоа е смрт на неговата баба,

-Живот мој. Ноќеска не напушти. Ти благодарам за се!!! Ќе бидеш во убави сеќавања!!! Збогум Рале, напиша Раста под фотографијата.

 

View this post on Instagram

 

ZIVOT MOJ. NOCAS ME JE NAPUSTIO. HVALA TI ZA SVE!!!! BICES U NAJLEPSEM SECANJU!!! ZBOGOM RALE???????? MOJA BABA!!!

A post shared by STEFAN (@stefanrasta) on

Тој во коментарите на доби илјадници пораки за сочувство, а според зборовите во неговиот пост, очигледно дека тој бил многу поврзан со својата баба.

Најнови вести

Коронавирус