среда, 4. август 2021. Вести денес: 162
Вонредна вест

ОГНОТ ЈА ЗЕМА ПРВАТА ЖРТВА – изгоре жена во Старо Нагоричане

home Познати

Трагедија: Светски познатиот актер пронајден мртов

Трагедија: Светски познатиот актер пронајден мртов

Чарлс Левин (70) беше пронајден мртов по неговото исчезнување на 8-ми јули.

Неговиот син пријавил во полиција дека не се слушнал со својот татко неколку дена.

Локалниот оддел за јавна безбедност два дена подоцна објави повик за каква било информација за Левин, истакнувајќи дека речиси секогаш бил во друштво на неговото куче.

-Телото на Левин беше пронајдено во саботата вечер, на 13 јули, во зафрлено подрачје на Орегон, објавија властите.

Тој глумеше во комедијата „Сејнфилд”, „This is Spinal Tap“, ТВ-шоуто „Алис”, „LA Law”,„Зона на самракот”…

Кога станува збор за филмови, тој глумеше во „Ени Хол”, “The Golden Child” и “Менхетен”.

Коронавирус