вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 84
home Познати

Трагедија: Актерот од „Пријатели“ пронајден мртов

Трагедија: Актерот од „Пријатели“ пронајден мртов

Актерот Стен Криш (51), кој играше во популарната серија „Пријатели“, се обесил во својот дом.

Сопругата Кристен Грин рекла дека нејзиниот сопруг трагично починал во саботата и барала од медиумите да го почитуваат нивното право на приватност.

Како што пренесуваат странските медиуми, актерот си го одзел животот со бесење, а сопругата го пронашла во бањата на нивниот дом.

Амбулантното возило стигнало за брзо време, но Стен веќе бил мртов.

Најнови вести

Коронавирус